Sklep


ADAM KWIATKOWSKI
tel. 606-488-323
e-mail:  dorota034@vp.pl

  • Jestem regionalnym przedstawicielem firmy PRIMA oferującej Państwu karmę środki i akcesoria do hodowli gołębi.

PRIMA KARMY DLA GOŁĘBI

KARMY LOTOWE- GOŁĘBIE DOROSŁĘ

ULTRA WDOWCE FII POTĘGA MOCY

300-800 km  –  20kg

18% crips

12% dari san donato

10% słonecznik łuskany

10% soczewica

10% konopie

9% kadi egipt

7% Paddy ryż

5% milo power

5% kukurydza platta czerwona

5% darii egipt

4% nagi ryż

2% gryka

2% mungo

1% kanar

ZONTE EXTRA

20 KG

17% dari białe

18% popkorn

7,5% paddy ryż

5% kukur. platta czerwona

10% kukur. morena

7,5% sorgo czerwone

5% ptasi groszek biały

3% soczewica

15% kardi

2,5% mungo

7% słonecznik łuskany

2,5% siemię lniane

WDOWCE BOMBA

20KG

7,5% kukurydza platta czerwona

20% kukurydza platta żólta 100% siłą kiełkowania

10% kardi egipt

7% wyka

2% mungo

10% dari egipt

0,5% jęczmień łusk.

3% owies łusk.

5% sorgo

4% ryż biały

8% pelucha

4%ptasi groszek

3% konopie

4% paddy ryż

3% proso

3% kanar

3% soczewica

3%słonecznik łusk.

LOTOWA KLASYK

25KG

10% kukurydza żółta

18% kukur. paskow.100% siła kiełkowania

6% kukurydza bordo

9% pszenica

11% groch mieszany

7% mapie

7% sorgo czerw.

8% sorgo białe

2% owies

1% gryka

5% proso żółte

4% jęczmień łuskany

4% kardi

2% pady ryż

1% konopie

2% rzepik, rzepak

2% son. czarny

1% słonecznik paskowany

SUPER DIETA EXTRA

20KG

10% dari san donato

6% dari egipt

12% kardi egipt

10% sorgo bianco

3%proso czerwone

5% ryż paddy

6% pszenica jara

7%ryż biały

5% konopie

3% gryka

6% proso żólte

5% siemię

6% kanar

1% ziarno zdrowia

8% sorgo czerwone

3% rzepak, rzepik

4% słonecznik łuskany

DIETA LEKKOSTRAWNA

20KG

22% sorgo bianco

17% pszenica jara

17% sorgo czerwone

12% jęczmień

4% paddy ryż

5% proso żółte

6% ryż nagi

2% rzepik, rzepak

1% siemię

5%kardi

2% gryka

7% dari san donato

DVD FILMY Z GOŁĘBIAMI

W celu zamówienia płyty proszę o kontakt:  606-488-323

WYKAZ FILMÓW

Międzynarodowy program sukcesu w sporcie gołębiarskim:

Na płycie belgijski doktor De Weerd opowiada o stosowaniu i dawkowaniu środków firmy Begica De Weerd

de

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.1.  „ Opowieść o hodowcach z Chicago „ – czas 80 min .

Z naszą wizytą udaliśmy się do Stanów Zjednoczonych , do miasta Chicago . Przebywa w nim wiele tysięcy Polaków i zrozumiałą rzeczą jest iż wśród nich znaleźli się i miłośnicy gołębi pocztowych . To właśnie oni byli celem naszej wizyty . Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Zenon Guzik , wieloletni miłośnik gołębi , który swoją przygodę z gołębiami rozpoczął jeszcze w Polsce .

Obecnie jest jednym z najlepszych hodowców w Chicago zdobywającym najwyższe wyróżnienia . Drugim hodowcom , który też należy do ścisłej czołówki jest Benedykt Czyż . Wielokrotnie sięgał on już po najwyższe trofea i w tym roku 2003 również był nie do pokonania  w całym Chicago .

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.2.  „Przejażdżka po Śląsku . „- czas 120 min .

Z naszą wizytą przybyliśmy na ziemię śląską . Jest ona bowiem kolebką gołębiarstwa polskiego . Tu na tym terenie wszystko miało swój początek , jeśli chodzi o sport gołębiarski . Zrozumiałą też rzeczą jest , że na tej ziemi mieszkają najlepsi hodowcy . W naszym reportażu odwiedziliśmy największych naszym zdaniem specjalistów od grania gołębiami pocztowymi . Naszymi rozmówcami są : nieżyjący już Jerzy Mateja z Tychów , bracia Karwot wraz z ojcem Henrykiem , Henryk i Patrycja Poloczek z Rybnika oraz Gothard Stoll z Gliwic . Odwiedzone przez nas gołębniki należą naszym zdaniem do najlepszych w rejonie śląskim . Celem naszego filmu było pokazanie Państwu tych wspaniałych hodowców i szczegółowe omówienie metod lotowania , profilaktyki , żywienia i opieki medycznej .


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.3. ”Mistrzowie Ziemi Opolskiej . ” – czas 120 min.

Tym razem z naszą wizytą udaliśmy się do najlepszych naszym zdaniem hodowców Ziemi Opolskiej. Są

nimi bez wątpienia kolega Jan Fabian z Dobrzenia Wielkiego , zdobywca tytułu Super mistrza Polski w roku 1998 . Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Mirosław Gamża z oddziału Krapkowice – wschodząca gwiazda naszego sportu . Jako tegoroczny mistrz okręgu w kategorii C ma nam wiele do powiedzenia . Trzecim hodowcą , którego odwiedziliśmy jest Waldemar Schneider , który prowadzi swoją hodowlę w sposób perfekcyjny opierając się na wybitnych gołębiach sprowadzonych od Xawera Oswalda z Niemiec . Czwartym hodowcą , którego postać prezentujemy w tym filmie jest Jerzy Koźlik .

Jego postać znana prawie wszystkim hodowcom w Polsce nie wymaga większej prezentacji . Od lat prowadzi on swoją hodowlę na najwyższym poziomie osiągając ponad przeciętne wyniki w hodowli i lotach . Wszyscy zaprezentowani hodowcy są  znawcami problematyki hodowlanej , a film ten we wspaniały sposób ukazuje ich wybitne hodowle .

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.4. ”Mistrzowskie hodowle cz.3.” – czas 120 min .

Trzeci film z bardzo popularnej serii o czołowych hodowcach naszego kraju pragnie przedstawić Państwu postacie trzech wybitnych hodowców . Są nimi :  Stanisław i Jan Obieżyńscy z Myślenic , wieloletni  mistrzowie tego oddziału i okręgu Kraków , wielcy znawcy tematu hodowlanego . Lotując metodą totalnego wdowieństwa osiągają wybitne wyniki lotowe . W filmie tym prezentują nam swoje gołębie oraz opowiadają nam w sposób szczegółowy o metodzie totalnego wdowieństwa. Kolejnym naszym rozmówcą jest Zbigniew Kukułka z oddziału Kazimierza Wielka . Nazwisko jego stało się bardzo popularne w ostatnim czasie za sprawą wspaniałych wyników lotowych . On również lotuje metodą totalnego wdowieństwa co potwierdza nam opinię o wielkich zaletach tej metody . Trzeci odwiedzony przez nas hodowca w tym reportażu to Stanisław Galica z Zakopanego . Postać jego jest bardzo barwna , jest on bowiem wielkim miłośnikiem kultury góralskiej , jak również miłośnikiem sportu gołębiarskiego . Lotując metodą gniazdową osiąga fenomenalne rezultaty w lotach .

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.5. „Mistrzowskie hodowle cz.4.- czas 120 min.

Z naszą kamerą odwiedziliśmy braci Krzysztofa i Ireneusza Łepuchów z Łęknicy . Bracia ci prowadzą swoją hodowlę na bardzo wysokim poziomie odnosząc wspaniałe wyniki w hodowli i w lotach . Jesteśmy świadkami przylotu gołębi z lotu , prezentujemy tajniki hodowlane naszych mistrzów oraz prezentujemy wybitne gołębie . Dzięki otwartości naszych rozmówców film ten zawiera mnóstwo wskazówek hodowlanych , które możemy wykorzystać w swoich hodowlach . Kolejnym bohaterem naszego reportażu , którego odwiedziliśmy jest Leszek Pielesiak z oddziału  Strzelce Opolskie . Jemu również towarzyszyliśmy w oczekiwaniu na przylot gołębi z lotu konkursowego oraz zapytaliśmy go o metody prowadzenia swoich gołębi . Wielokrotny zdobywca czołowych wyników na skalę międzynarodową przekazał nam wiele cennych uwag i wskazówek .

W filmie dowiadujemy się  bardzo szczegółowo o opiece medycznej i profilaktyce w hodowli  gołębi pocztowych.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


6. Mistrzostwo – metoda czy szczęście ? – czas 120 min.

Osiąganie mistrzowskich wyników jest bez wątpienia marzeniem każdego hodowcy.Jednak nie wszyscy hodowcy doznali smaku zwycięstwa. Filmie tym odwiedzamy wspaniałych polskich hodowców, którzy mieli wielokrotnie okazję stawać na podium. Oni też opowiedzą nam o swojej drodze do tak wspaniałych wyników i zdradzą nam sekrety odnoszenia wybitnych osiągnięć hodowlanych i lotowych. Bardzo ciekawi nas czy mistrzostwo jest wynikiem ciężkiej pracy i jakiej wypracowanej metody , czy też jest dziełem przypadku. O tym i o wielu innych interesujących rzeczach dowiemy się z tego reportażu. Rozmówcami naszymi są : Jerzy Kubik z oddziału Kazimierza Wielka , Józef Wania z oddziału Krosno oraz Tadeusz Kapturski ze Szczecina.Film ten jest godny polecenia wszystkim miłośnikom gołębi pocztowych, którzy pragną dowiedzieć się więcej o prawidłowym prowadzeniu hodowli oraz chcą obejrzeć wspaniałe gołębie i równie wspaniałe gołębniki.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.7. Mistrzowie Ziemi Wielkopolskiej – czas 100 min.

W celu wykonania kolejnego reportażu udaliśmy się z naszą kamerą do przepięknej Ziemi Wielkopolskiej. W naszym filmie odwiedzimy 4 wybitne gołębniki, które naszym zdaniem należą do bardzo obiecujących hodowli. Pierwsze nasze kroki kierujemy do Lubonia, gdzie już od wielu lat głośno jest o panu Tadeuszu Nowaku, a to za sprawą dobrych gołębi i aktywnej pracy w związku.

Kolejnym hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Piotr Pepel. Lotując od 2003 roku metodą klasycznego wdowieństwa, odnosi bardzo dobre rezultaty, mimo tego, iż wcześniejsze lotowanie metodą gniazdową również dostarczało wielu mistrzowskich tytułów. Kolejny gołębnik warty bliższej uwagi zlokalizowany jest na obrzeżach miejscowości o nazwie Książ Wielkopolski. Tu od kilku już lat wspólnota gołębnikowa Ebelewicz – Walkowiak znajduje się w ścisłej czołówce. Jest to bez wątpienia wynikiem olbrzymiej wiedzy hodowlanej oraz wspaniałych gołębi. Czwartym i zarazem ostatnim gołębnikiem jaki chcemy Państwu zaprezentować to zespół gołębników należący do firmy Onyks. Powodem dla którego znaleźliśmy się tutaj z naszymi kamerami było to,że poziom na jakim lotuje się tutaj jest bardzo wysoki. Również sam kompleks gołębników wygląda imponująco. Takimi gołębnikami mogą poszczycić się nieliczni tylko hodowcy w Polsce.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz8. Bracia Czarny – najlepsze Jansseny w Polsce. – czas 120 min.

Jansseny są najszlachetniejszymi gołębiami świata. Są pełne zdrowia, szybkości i mają dużą siłę dziedziczenia. Te słowa wypowiedziane niegdyś przez Rajmunda Hermesa potwierdzają się w zupełności w praktyce. Dowodem na ponadprzeciętne walory tych gołębi są wspaniałe rezultaty lotowe i hodowlane w odwiedzonych przez nas gołębnikach. Bracia Czarny są spadkobiercami złota Janssenów, prowadzą tą rasę w czystości krwi i jako jedyni w naszym kraju poświęcili się w zupełności pracy hodowlanej z tymi właśnie wspaniałymi ptakami.

W tym filmie przedstawiamy Państwu gołębnik brata Stanisława z Chrzanowa oraz braci Józefa i Grzegorza ze Skawicy. Mimo tego, że prowadzą oni odrębne gołębniki łączy ich nie tylko więź rodzinna, ale również wspólna miłość do gołębi rasy Janssen.

Mamy wyjątkową okazję zobaczyć w tym filmie wybitne gołębie, jak również dowiedzieć się o sposobie prowadzenia gołębi , opiece medycznej, żywieniu i wielu rzeczach, które zainteresują  wszystkich miłośników gołębi pocztowych.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.9. W blasku mistrzostwa – czas 110 min.

Mistrzowskie prowadzenie hodowli to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Z pierwszą wizytą udaliśmy się do miejscowości Nowa Sól gdzie mieszkają i lotują bracia Mariusz i Jan Górscy. Nazwisko to znane jest chyba przez wszystkich polskich hodowców bowiem od kilkunastu już lat utrzymują się w ścisłej czołówce okręgu Zielona Góra jak i we współzawodnictwie ogólnopolskim. Niejednokrotnie też stawali na najwyższym podium. Tajemnicą ich wspaniałych wyników jest olbrzymia wiedza fachowa jak też bardzo dobre gołębie. O tym i o jeszcze wielu ważnych zagadnieniach z dziedziny hodowli gołębi pocztowych opowiedzą nam w tym filmie.

Drugim gołębnikiem jaki przedstawiamy w tym reportażu jest wspólnota gołębnikowa Van Hove-Uytterhoeven z miejscowości Putte w Holandii. Putte jest znane z wielkiej ilości bardzo dobrych hodowców m.in. mieszkają tam bracia Engels. Wspólnota Van Hove-Uytterhoeven już od 60 lat może poszczycić się wspaniałymi rezultatami lotowymi i hodowlanymi.

Uchylenie rąbka tajemnicy tych wspaniałych osiągnięć stało się głównym celem naszej wizyty.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.10. Parada gwiazd cz.1.- czas 120 min.

Jest to pierwszy film z naszego nowego cyklu poświęconego najlepszym hodowcom w Europie.

Pierwsze kroki kierujemy do Głogowa gdzie mieszka Krzysztof Pruski, jeden z najlepszych hodowców naszego kraju. Sprowadził on wiele wybitnych ptaków z wielu najsławniejszych gołębników Europy. Dzięki dużej wiedzy fachowej i szczerym wypowiedziom możemy się w tym filmie bardzo dużo dowiedzieć o systemie lotowania naszego rozmówcy, jak również o jego metodzie prowadzenia gołębi pocztowych. Mamy okazję również zobaczyć jego najlepsze gołębie.

Drugą hodowlą jaką odwiedzamy jest wspólnota hodowlana rodziny Houben z Itegem w Belgii. Tych hodowców nie trzeba przedstawiać, bowiem znani są już na całym świecie. Mieliśmy to szczęście, że towarzyszyliśmy tym hodowcom w przylocie gołębi z Burż.

Od nich również dużo dowiedzieliśmy się na tematy związane z hodowlą, a w szczególności bardzo szeroko omówiliśmy temat żywienia ptaków oraz opieki medycznej i profilaktyki.

Jest to wspaniały film o hodowcach o międzynarodowej sławie.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.11. Asy przestworzy – czas 110 min.

Nieprzeciętne wyniki osiągane w lotach to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Pierwszym naszym rozmówcą jest Jacek Długosz z Częstochowy. Odnosi on fenomenalne rezultaty w lotach dalekodystansowych. Dowodem na to jest ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w kategorii C. Ten hodowca naprawdę wie o co chodzi w sporcie gołębiarskim i zgodził się podzielić swoimi wiadomościami z szerszą publicznością.

Drugim wspaniałym gołębnikiem, który mieliśmy okazję odwiedzić z naszą kamerą jest gołębnik Dicka Postmy z miejscowości Leeuwarden w Holandii. W tym mistrzowskim gołębniku wyhodowano wiele wspaniałych ptaków, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Dzięki uprzejmości naszego rozmówcy mamy okazję zobaczyć naprawdę dobre gołębie oraz dowiedzieć się o systemie ich prowadzenia.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.12. Mistrzowskie hodowle cz.5.- czas 100 min.

W filmie tym pragniemy przybliżyć Państwu  postacie trzech bardzo utalentowanych hodowców gołębi pocztowych. Z pierwszą wizytą udaliśmy się do miejscowości Radymno, gdzie mieszka i lotuje kolega Krzysztof Mazepa. Wiedza hodowlana tego hodowcy jest ogromna i w filmie tym zdradza nam swoje sekrety odnośnie prawidłowego prowadzenia gołębi pocztowych. Kolejnym hodowcą, którego odwiedziliśmy z naszą kamerą jest Karl-Heinz Gros z Grindau- Breitenborn w Niemczech. Ten czołowy hodowca również ma nam wiele ciekawego do pokazania i do powiedzenia. Jego wybitne ptaki spisują się wyśmienicie w lotach i dzięki nim jest on jednym z lepszych hodowców w swoim rejonie, a nawet w całych Niemczech. Kolejnym naszym rozmówcą jest Reiner Graul z Budingen. On również należy do ścisłej czołówki na swoim terenie. Wszyscy odwiedzeni przez nas hodowcy zdradzają nam tajniki związane z prowadzeniem gołębi oraz prezentują nam swoje najlepsze ptaki.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.13. Wszechstronni gracze gołębiami – czas 110 min.

Wielka wiedza hodowlana oraz wspaniałe rezultaty w lotach to wspólne cechy bohaterów naszego filmu. Z naszą kamerą udaliśmy się do Kazimierzy Wielkiej gdzie od kilkudziesięciu już lat z wielkim powodzeniem hoduje swoje gołębie kolega Waldemar Bojko. Stawał on już nie raz na najwyższym podium i wyniki jakie w dalszym ciągu osiąga są naprawdę imponujące. W reportażu tym mamy okazję zobaczyć przylot gołębi z lotu oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat prowadzenia gołębi pocztowych pocztowych tym mistrzowskim gołębniku.

Druga nasza wizyta to prawdziwy hit. Z naszą kamerą zawitaliśmy do Ostaker w Belgii gdzie od wielu lat głośno jest o wspólnocie hodowlanej Raoul i Xavier Verstraete. Ci wspaniali hodowcy grają bardzo dobrze na wszystkich dystansach. Ich olbrzymia wiedza hodowlana i bardzo dobre gołębie sprawiły, że jest to jeden z najlepszych gołębników Europy.

Oprócz tego w filmie tym prezentujemy mistrzów Polski sezonu 2005 podczas uroczystego wręczenia nagród na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Katowicach. Mając na uwadze tragiczne wydarzenia jakie miały miejsce kilka godzin po tej dekoracji dokument ten jest materiałem wręcz archiwalnym.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.14. Zwycięski duet – Schilling – Smagała – czas 90 min.

Wspólną cechą odwiedzonych w tym filmie hodowców jest fakt iż odnoszą oni wspaniałe wyniki lotowe ze swoimi ptakami oraz to, że posiadają w swojej hodowli gołębie tej samej rasy. To, że czołowe rezultaty nie są dziełem przypadku dowodzi fakt iż jedna hodowla znajduje się w Niemczech, a druga w Polsce.

Z naszą kamerą udaliśmy się do Einhausen, w Niemczech do hodowli Giseli i Hermanna Schilligów. Małżeństwo to poświęciło całe swoje życie pracy z gołębiami. Wyhodowali przez ten czas swoją własną rasę gołębi, która może poszczycić się znakomitymi osiągnięciami w lotach i w rozpłodzie. Ich sławny ptak „Superstar” był najlepszym samcem w całych Niemczech.W reportażu tym dowiemy się o systemie prowadzenia hodowli oraz będziemy mieli okazję zobaczyć te wspaniałe ptaki.

Drugim bohaterem naszego filmu jest czołowy hodowca Ryszard Smagała. Dzięki przyjacielskim kontaktom z rodziną Schillingów posiada on w swoim gołębniku wiele cennych gołębi z ich hodowli. Wspaniałe gołębie w połączeniu z olbrzymią wiedzą hodowlaną naszego rozmówcy uplasowały go w samej czołówce hodowców w Polsce. W czasie wizyty w tym gołębniku jesteśmy świadkami przylotu gołębi z lotu , jak również prezentujemy gołębie zamieszkujące gołębniki Ryszrda Smagały.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.15.Mistrzowskie hodowle cz.6 – czas 90 min.

Kolejny film z naszej serii o najlepszych hodowcach gołębi pocztowych  przedstawia tym razem postacie dwóch wybitnych zawodników, którzy latają naprawdę twardo i dzięki temu zdobywają ponadprzeciętne wyniki w lotach.

Pierwszym hodowcą jakiego mieliśmy przyjemność odwiedzić jest Stanisław Danisiewicz, Osoby tej chyba nie musimy nikomu przedstwiać. Nazwisko to bowiem co roku znajduje się w samej czołówce ogólnopolskich list konkursowych. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję dowiedzieć się o systemie lotowania i prowadzenia gołębi podczas sezonu lotowego, a także zobaczyliśmy wspaniałe ptaki.

Drugim naszym rozmówcą, którego odwiedziliśmy z naszą kamerą jest Danny Szymczak z Belgii. Ten hodowca polskiego pochodzenia lata fenomenalnie na długim dystansie, a lot z Barcelony stał się dla niego najważniejszym lotem sezonu. Posiada on bardzo dobre gołębie, które spisują się znakomicie nie tylko na jego gołębniku, a sławna Gerda, która była pierwsza w klasyfikacji międzynarodowej właśnie z lotu z Barcelony była wyhodowana na jego gołębniku.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.16. Nowoczesne metody lotowania. – czas 90 min.

Hodowcy młodego pokolenia starają się o dobre wyniki lotowe poprzez udoskonalanie metod starych mistrzów lub co bardziej ambitniejsi stosują własne nowoczesne metody.

O hodowcach, którzy prowadzą swoje ptaki własnymi, nowoczesnymi metodami jest właśnie ten film.

Pierwszym naszym rozmówcą jest Grzegorz Gwizdak – czołowy hodowca Ziemi Opolskiej. Jego nazwisko jest już dobrze znane na Opolszczyźnie i z roku na rok pnie się coraz wyżej po drabinie rejonowych sukcesów. W czasie pobytu w tej hodowli byliśmy świadkami przylotu gołębi z lotu jak również towarzyszyliśmy naszemu rozmówcy w przygotowaniach do lotu. Główny nacisk postawiliśmy jednak na metody prowadzenia gołębi w czasie lotów jak również przed i po nich.

Drugim bohaterem naszego filmu jest Zbigniew Kociuba – od kilku lat bezkonkurencyjny mistrz Ziemi Legnickiej. Jego bardzo nowoczesne podejście do sportu gołębiarskiego sprawiło, że wyniki jakie osiąga w lotach są rewelacyjne. Zresztą sami będziemy mieli okazję się o tym przekonać ponieważ towarzyszyliśmy naszemu mistrzowi w przylocie gołębi z lotu.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.17.Mistrzostwo – trzeba tylko chcieć. – czas 90 min.

Mistrzostwo to cel życia każdego prawdziwego gracza gołębiami. By je osiągnąć potrzeba olbrzymich chęci i wiele pracy. O tym, że chcieć znaczy móc wiedzą dobrze bohaterowie naszego filmu.

Naszym pierwszym rozmówcą jest Albert Willems z Eisden w Belgii. Hodowla ta zyskała międzynarodową sławę za sprawą zwycięstwa w legendarnym locie z Barcelony. Od lat główny nacisk kładzie się tutaj na loty daleko dystansowe, a jak wszyscy wiemy do takich lotów potrzeba bardzo silnych i szybkich gołębi. Ptaki, które zamieszkują tę hodowlę są w każdym calu wspaniałe, a w połączeniu z olbrzymią wiedzy samego hodowcy od lat wygrywają większość lotów na poziomie narodowym w Belgii.

Kolejnym bardzo dobrym belgijskim hodowcą jest wspólnota hodowlana Visschers i syn. W obecnej chwili hodowla prowadzona jest już przez syna, któremu dzielnie pomaga córka – czyli już wnuczka założyciela hodowli. Odwiedzona przez nas wspólnota hodowlana jest żywym dowodem na to, że by odnosić międzynarodowe sukcesy bezwzględnie musimy posiadać bardzo dobre ptaki  oraz olbrzymią wiedzę hodowlaną i upór w dążeniu do zamierzonego celu.

Trzeci nasz rozmówca to już prawdziwa supergwiazda polskiego sportu gołębiarskiego. Jest nim Edward Gawlik z bardzo mocnego oddziału Głogów. Od kilku już lat znajduje się w ścisłej czołówce Rejonu i z każdym rokiem staje się coraz lepszy. W naszym reportażu ukazujemy system prowadzenia hodowli opracowany przez samego mistrza i przedstawiamy najlepsze gołębie w tym gołębniku.Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.18 XXX Olimpiada Gołębi Pocztowych Ostenda 2007.- czas 80 min.

W ostatni weekend stycznia 2007 roku po raz drugi w historii odbyła się w Ostendzie olimpiada gołębi pocztowych. Wydarzenie to jest szczególnie ważne przede wszystkim dlatego iż odbyło się w samym sercu światowego gołębiarstwa pocztowego. Jak wszyscy wiemy to właśnie w Belgii znajdują się najlepsze gołębie i właśnie tu hodowcy latają na najwyższym poziomie.

W reportażu tym pokazujemy pokrótce przebieg tej jubileuszowej olimpiady oraz prezentujemy ptaki, które zajęły najlepsze rezultaty.

W drugiej części filmy przedstawiamy postacie dwóch wybitnych hodowców, którzy grają bardzo dobrze ze swoimi ptakami.

Pierwszym z nich jest Dirk van Dyck z Belgii , właściciel słynnych na cały świat gołębi Rambo i Kanibal.

Drugim hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Marcel Sangers z Holandii, czołowy hodowca, odnoszący rewelacyjne wyniki w lotach.

Obydwaj hodowcy należą do ścisłej czołówki gołębiarstwa pocztowego.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.19. Parada gwiazd cz.2.

Odwiedzeni w tym filmie hodowcy to prawdziwe supergwiazdy polskiego gołębiarstwa pocztowego.

Pierwszą z nich jest Wojciech Hańderek – postać , którą bez wątpienia zna każdy miłośnik gołębi pocztowych w Polsce i w Europie.

Wspaniały znawca i wielki miłośnik gołebi pocztowych. W filmie tym zaprezentuje nam swoją hodowlę i opowie nam o sposobie prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugimi naszymi rozmówcami jest wspólnota hodowlana Jaworscy – Michalak z Milicza . Wyniki jakie osiągają stawiają tą hodowlę w ścisłej czołówce na szczeblu krajowym , jak również w Europie.

Oni również podzielą się z Państwem swoją wiedzą hodowlaną i zaprezentują przed kamerą swoje najlepsze ptaki.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.20. W olimpijskim blasku.

Reprezentowanie własnego kraju podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych to wielkie wyróżnienie dla każdego hodowcy i jego gołębia. Natomiast zajęcie pucharowej pozycji to już prawdziwy sukces.

W filmie tym pragniemy zaprezentować dwóch hodowców, którzy mieli to szczęście i triumfowali podczas Olimpiad Gołębi Pocztowych.

Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Karol Grabowski z oddziału Ozimek, który na Olimpiadzie w Porto w 2005 roku miał swojego srebrnego medalistę w kategorii A.
Taki wyczyn poparty jest posiadaniem wybitnych gołębi oraz olbrzymią znajomością tematu.

Nasz rozmówca to prawdziwy profesjonalista , który zdradza nam sekrety swoich wielkich sukcesów.
Drugim hodowcą, którego przedstawiamy w tym filmie jest Andrzej Lis, który wraz z synem Dawidem lata bardzo dobrze w okręgu Leszno. Jest on również srebrnym medalistą z Olimpiady w Ostendzie w 2007 roku. Ptaki jakie nam zaprezentował oraz jego szczere wypowiedzi czynią ten reportaż dokumentem bardzo interesującym.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.21 Mistrzowskie hodowle cz.7.

Kolejny film z naszej serii prezentuje tym razem dwóch wybitnych hodowców z Rejonu Krakowskiego.

Pierwszą odwiedzoną przez nas hodowlą jest wspólnota hodowlana Wilk – Staniszewski. Ich wspaniałe wyniki uzyskiwane w sporcie gołębiarskim sprawiły iż znani są dziś w całym kraju. Wspaniałe gołębie, wielka wiedza hodowlana i olbrzymi wkład pracy włożony w hodowlę zagwarantowały wielki sukces tej hodowli.

Kolejnym naszym rozmówcą jest Krzysztof Drwal z Oddziału Tarnów. Ten przedstawiciel młodej generacji hodowców świetnie sobie radzi w hodowli i jego wyniki z roku na rok są coraz bardziej imponujące.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Poz.22. Chcieć znaczy móc.

Każdy hodowca marzy o wielkiej wygranej. Nie jest to jednak rzeczą prostą. Nie wystarczą tylko dobre gołębie , trzeba mieć jeszcze olbrzymi upór w dążeniu do celu i poświęcić się bez reszty pracy hodowlanej. O hodowcach, którzy odnieśli sukces dzięki swojej wytrwałości jest właśnie ten film.

Pierwszym naszym gościem jest Eugeniusz Derewlany z oddziału Strzelce Opolskie. Nazwisko jego znane jest w całej Polsce za sprawą jego wielkiej wiedzy hodowlanej i bardzo dobrych gołębi. W filmie tym nasz rozmówca zdradza nam swoje najskrytsze tajemnice z zakresu prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugim naszym gościem jest Krzysztof Zymliński z Kłobucka. Jego hodowla staje się z roku na rok coraz mocniejsza za sprawą spektakularnych zakupów od najlepszych hodowców z Belgii i Niemiec. Na jego gołębniku znajdują się wybitne ptaki od Andresa Drapy i Rodziny Herbots. Jego olbrzymi upór w dążeniu do zamierzonego celu sprawia , że wyniku jakie osiąga w pracy z gołębiami stają się z roku na rok coraz lepsze.


Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Film Nr 23. Żywe legendy sportu gołębiarskiego: Bernhard Pogoda & Herbert Wieden.

Stacja hodowlana Bernharda Pogody z Szymiszowa na Opolszczyźnie stała się już legendą. Gołębie jakie znajduję się w tej stacji stały się kolebką sukcesów wielu polskich hodowców. W czasach kiedy  w Polsce trudno było o dobry materiał hodowlany to tu już  można było nabyć bardzo dobre gołębie znanych europejskich szczepów. Jest to bez wątpienia pierwsza stacja hodowlana w Polsce , a wyniki lotowe jakie osiąga nasz rozmówca i większość hodowców, którzy posiadają jego ptaki potwierdzają jej klasę.

Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Herbert Wieden z Solingen w Niemczech . Jego nazwisko stało się legendarne za sprawą bardzo dobrych gołębi jakie nabył od Horemansa i które po dziś dzień utrzymuje w czystej krwi  oraz  dzięki fenomenalnym wynikom w lotach konkursowych . Nasz rozmówca może pochwalić się olbrzymią wiedzą na temat prowadzenia gołębi pocztowych jak również zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki.

Ten reportaż przybliży Państwu postać tego wybitnego hodowcy.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Film Nr 24.  Mistrzowski duet – Marc de Cock & Toni Deigner

Mistrzowskie osiągnięcia w sporcie gołębiarskim nie są sprawą prostą. Aby móc zaliczać się do elity tego sportu trzeba wielu lat poświęceń, olbrzymiej wiedzy hodowlanej i przede wszystkim bardzo dobrych gołębi.

Te wszystkie rzeczy posiadają bez wątpienia odwiedzeni przez nas hodowcy.

Pierwszym z nich jest belgijski hodowca Marc de Cock. Jego nazwisko już od wielu lat jest na ustach wszystkich hodowców. Sławę przyniosły mu międzynarodowe sukcesy na lotach narodowych oraz fenomenalny gołębnik rozpłodowy. W tym reportażu dowiemy się nieco więcej o sposobie prowadzenia hodowli, pokażemy wspaniałe gołębniki i zamieszkujące w nich gołębie oraz poznamy historię sukcesów naszego mistrza.

Drugim wybitnym hodowcą, którego postać postanowiliśmy przybliżyć naszym widzom jest Toni Deigner  z niemieckiego miasteczka Gross-Umstadt. Nazwisko jego już od kilku lat stało się bardzo popularne w naszym kraju za sprawą bardzo dobrych gołębi  jakie zamieszkują jego gołębniki.

W jego gołębniku rozpłodowym znajdziemy wspaniałe  ptaki z wielu legendarnych już hodowli  Belgii i Holandii.

Wyniki jakie osiąga ze swoimi gołębiami w lotach ze wspólnych gołębników z wielu zakątków świata plasują go w ścisłej europejskiej czołówce.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Film Nr 25. Sekrety mistrzów cz.1. – Machiel Buijk – Ewald Dziemba.

Machiel Buijk z Holandii poświęcił swoje życie pracy z gołębiami Jana Aardena. Od wielu, wielu lat oferuje do sprzedaży ptaki wyhodowane w najczystszej linii. Wiele czołowych hodowli na świecie ma w swoich gołębnikach ptaki nabyte od tego hodowcy. Spisują się one świetnie w lotach i  zdobywają wiele prestiżowych nagród. Posiadanie tych gołębi we własnym gołębniku jest gwarancją  sukcesów w lotach przez wiele lat.

Ewald Dziemba z Tarnowa Opolskiego należy do elity gołębiarstwa na Opolszczyźnie. Co roku zdobywa wiele czołowych nagród w lotach konkursowych. Jego ptaki latają wyśmienicie na każdym dystansie. Wspaniałe zaplecze hodowlane oraz wielka wiedza na temat prowadzenia gołębi czyni z niego hodowcę wielkiego formatu.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki


Film Nr 26. Parada gwiazd cz.3. Rajmund Hermes – Jan i Tomasz Mętel

Któż z nas nie słyszał o Rajmundzie Hermesie . Znają go wszyscy miłośnicy gołębi pocztowych. Ten milioner z Hamm w Niemczech od wielu lat pasjonuje się sportem gołębiarskim. Z racji tego iż może sobie pozwolić na zakup najlepszych ptaków  z najlepszych gołębników jego stado ciągle staje się coraz lepsze. Posiada dwa wspaniałe gołębniki w Hamm i w Althornbach skąd gra swoimi ptakami na wszystkich dystansach, a w ostatnich latach główny nacisk kładzie się tutaj na loty dalekodystansowe,.  Legendarny już lot z Barcelony jest dla naszego mistrza sprawą priorytetową.

W filmie mamy okazję zaprezentować Państwu gołębnik w Althornbach , pokazać wspaniałe ptaki i  dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia gołębi pocztowych.

Drugą hodowlą, którą postanowiliśmy zaprezentować jest wspólnota hodowlana Jana i Tomasza Mętel z Zabrza. Hodowcy ci odnoszą coraz lepsze wyniki w lotach, a ostatnie lata są już prawdziwą eksplozją fantastycznych osiągnięć w lotach. Również sezon 2008 był fenomenalny.

Hodowla gołębi pocztowych to prawdziwa pasja naszych rozmówców. Każda wolna chwila poświęcana jest tutaj gołębiom i nie szczędzi się tutaj pieniędzy na zakup dobrego materiału rozpłodowego. Wszystko to sprawia, że z roku na rok sukcesy osiągane przez tą wspólnotę są coraz to większe i większe.

Cena: 28 zł + koszt przesyłki

Reklamy
%d blogerów lubi to: